Zonlicht en zonnebanken, natuurlijke en kunstmatige uv-straling

Het door ESA opgestelde White Book en door SVZ vertaald, geeft een overzicht van de wetenschappelijke kennis over de effecten van blootstelling aan de zon en zonnebanken, waarbij de nadruk ligt op uv-straling. Daarnaast worden de effecten op de gezondheid van de mens uitgelegd en worden enkele suggesties gegeven voor het gedrag en het bewustzijn met betrekking tot blootstelling aan de zon. Het White Book is niet alleen ter informatie voor belanghebbenden in de branche, maar ook voor iedereen die gewoon meer wil weten over de complexe effecten van natuurlijke en kunstmatige uv-straling op de menselijke gezondheid. Niet alleen wetenschappelijk gezien, maar ook in de media, is er een verscheidenheid aan verouderde gegevens en statistieken die voortkomen uit een periode die niet meer overeenkomt met de huidige normen. Dit is met name het geval bij onderzoeken naar zonnebanken en hun verband met huidkanker. Bovendien zijn vaak de vele voordelen van de zon onderbelicht. Het volledige rapport leest u hier.